Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami  „Po-godne Życie”

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Po-Godne Życie” powstało w listopadzie 2017 r. z inicjatywy 10 instruktorów i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) w Józefowie. W styczniu 2019 r. objęliśmy pieczę nad funkcjonującymi od 1994 r. przy Spółdzielni Inwalidów „Techniczna” w Józefowie Warsztatami Terapii Zajęciowej. Rozwiązanie to było dogodne dla obu stron. Warsztaty zyskały dzięki temu nowe możliwości rozwoju i poszerzają obecnie zakres działań.

Uczestnictwo w WTZ stwarza naszym Podopiecznym okazję do nauki, poznawania świata, twórczego spędzania czasu oraz nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mogą oni ponadto brać udział w wycieczkach krajoznawczych oraz spotkaniach
z przedstawicielami interesujących zawodów.

Mimo że Warsztaty są dotowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), uzyskiwane środki nie wystarczają na pełne finansowanie tej działalności, a tym bardziej na realizację szerszych celów, jakie stawia sobie Stowarzyszenie. Istotne znaczenie ma to, że pragniemy docierać do wszystkich osób z niepełnosprawnościami z powiatu otwockiego oraz fakt, że jesteśmy jedynym stowarzyszeniem w Józefowie, które pragnie działać na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

Wierzymy w to, że na pełen sukces tego przedsięwzięcia przełoży się ogromne doświadczenie naszej Kadry, która od bardzo wielu lat współpracuje z osobami niepełnosprawnymi. Mamy wiele pomysłów i zapału. Jesteśmy przekonani, że uda nam się je zrealizować przy wsparciu i hojności Darczyńców a także instytucji państwowych oraz przedstawicieli biznesu.

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszej strony internetowej. Zapraszamy także do zapoznawania się z naszymi informacjami na Facebooku oraz do kontaktu osobistego z przedstawicielami naszego Stowarzyszenia. Jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami oraz wsparciem osób z niepełnosprawnościami, chętnie zorganizujemy spotkanie w celu omówienia szczegółów. Zapraszamy na Słoneczną 15!